Mi is az e-learning?
Ez a fejlett zárt rendszerű elektronikus távoktatás már a gépjárművezető képzésben is használható, széles körben elterjedt általános alkalmazott képzési formává vált.
Az e-learninges képzésnek köszönhetőnek digitális úton is elérhető az elméleti képzés anyaga, nincs másra szükség csak internet kapcsolatra és egy web böngészőre.
Saját maga dönti el mikor és mennyi időt tölt tanulással, saját időbeosztása szerint tud haladni az anyaggal.
Információs- és kommunikációs technológiával segített tanulás, webes távoktatási módszer (tantermi oktatás helyett, internetes otthoni tanulás). Az interaktív, multimédiás tananyagok, tesztek, próbavizsgák elérhetőek az Ön számítógépén. A tanulási folyamatban saját időbeosztása és haladási üteme szerint haladhat.
Az e-learning "KRESZ" moduláris alapon épül fel (az elsajátítandó tananyag kisebb, összetartozó egységekre, modulokra van szétbontva, melyek egymásra épülnek). A program minden modul után szintfelmérő teszttel ellenőrzi, hogy a tanuló elsajátította-e az adott témakört. A következő tananyagrész csak akkor kezdhető el, ha a modulzáró tesztet, sikeresen teljesítette.
A rendszer folyamatosan rögzíti a tanuló "KRESZ" programban való előrehaladását, ellenőrző kérdésekre adott válaszait és eredményeit, így a teljes tanulás folyamata alatt, naprakész visszajelzést kap a megszerzett tudásról és annak színvonaláról.
Felmérések szerint a gyalogosok és a kerékpárosok jelentős része a legalapvetőbb közlekedési ismeretekkel sem rendelkezik, ami jelentős szerepet játszhat az elmúlt év baleseti statisztikáiban: az országos rendőrfőkapitány-helyettes tájékoztatása szerint tavaly 605-en haltak meg közlekedési balesetben – 28 százalékuk gyalogos volt.
A gyalogos balesetek aránya az utóbbi tíz évben még soha nem volt ilyen magas, mint 2012-ben.
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) – a közlekedéssel és ezen belül a közúti közlekedésbiztonsággal kapcsolatos állami feladataira tekintettel – a közúti közlekedés biztonságát szolgáló, közoktatási intézményi nevelési tevékenység szakmai támogatásával kapcsolatban megbízta a Nemzeti Közlekedési Hatóságot (NKH), hogy a Közúti Közlekedésbiztonsági Akcióprogram keretében valósítsa meg a „Közoktatási intézmények közúti közlekedés biztonságát szolgáló nevelési tevékenységének szakmai támogatása” tárgyú projektet 2013. június 18-ig.
A projekt során a köznevelési intézmények pedagógusai és tanulói számára ingyenesen bocsátjuk rendelkezésre az elkészített e-learning tananyagokat és módszertani segédanyagokat. A kampányban külön-külön tananyagot biztosítunk elsősorban az 5-8., valamint a 9-12. évfolyamos tanulók számára, illetve módszertani útmutatóval kiegészítve a köznevelési intézményben dolgozó pedagógusok számára.
A projekt segítségével a tananyagokat sikeresen elvégző tanulók közül – összhangban a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény és az egységes végrehajtást szabályozó 30/1988. (IV. 21.) MT rendeletének R. 11. § (1) és (2) pontjaival – harmincezren ingyenesen hozzájutnak, az önkéntes regisztrációt követően, a hatóságilag akkreditált, korszerű, e-learninges (AM, A1, A2 és B kategóriás) elméleti képzés valamelyikéhez. Ezen felül a projektben önkéntes alapon részt vevő, köznevelési intézményben dolgozó pedagógusok további ötezer ingyenes e-learninges elméleti képzéshez juthatnak.
|